Čištění koberců


s námi v čistotě...
Profesionální úklid bytových i nebytových prostor Prezentance pražské úklidové firmy poskytující služby v oblasti úklidu domácností a firem, a to zejména:

Čištění koberců a čalounění

foto majitelů úklidové firmy

Pravidelné čištění koberců hubí roztoče a udržuje pěkný vzhled

Je několik důvodů, proč bychom měli kobercům věnovat dostatečnou péči. Ať už se jedná o domácnost či firmu, určitě jedním z nich bude zachování dlouhotrvajícího vzhledu nového koberce. Ovšem existuje i mnohem důležitější fakt proč bychom měli své koberce pravidelně čistit, a to naše zdraví. Čištění provádíme tzv. mokrou cestou, kdy je voda se saponátem stříkána do chlupu koberce a následně (okamžitě) vysávána. Pouze tato metoda zajistí dokonalé vyčištění koberce až do hloubky vláken.Pravidelným čištěním ponecháváte koberci stále pěkný vzhled, zbavujete ho roztočů a zatuchlých pachů.

Odpovědi na nejčastější otázky

 • Koberce většinou usychají do 3-5 hodin po vyčištění.
 • Kvalitní saponát a dobře zvolená technika nemůže koberci v žádném případě ublížit.
 • Po mokrém koberci se může chodit, ne však stěhovat nábytek atd.
 • Čištění koberců je vždy lepší nechat na odborníkovi a nepouštět se do toho sám.
 • Saponáty které používáme jsou vhodné i pro alergiky.
 • Pro domácnosti je vhodný interval jednou za rok až rok a půl, pro rodiny s malým dítětem či čtyřnohým mazlíčkem 8 - 12 měsíců. Záleží také na barvě a zatížení koberců.

Bližší informace k čištění koberců


Před objednáním čištění koberců

 • Odhadnětě, spočítejte plochu koberců v m2
 • Zvažte, co všechno budete chtít čistit
 • Zkuste určit míru zašpinění a původ skvrn

Připrava před příchodem pracovníka

 • Odstraňte volně položené předměty
 • Jsou-li na koberci větší nečistoty, vyluxujte ho
 • V zimním období zapněte topení naplno

Po skončení čištění koberců

 • Omezte pohyb na koberci, nešoupejte nohama
 • Věci vraťte na místo až po úplném uschnutí
 • Místnosti nechte přiměřeně větrat


Informace pro Vás:Čištění koberců stroji Karcher

Pro čištění koberců používáme profesionální stroje značky Karcher, nejčastěji typ PUZZI 100, který je nejlepší volbou pro kvalitní vyčištění koberců v domácnostech a kancelářích. Tento stroj se vyznačuje vysokým výkonem a snadnou manipulací v nábytkem zastavěném prostoru. Stejné stroje používáme také při čištění čalounění, kdy vyměníme speciální hubici.

Nezapomínejte také na čalounění

Sedačky, židle, matrace i těmto věcem je zapotřebí věnovat pravidelnou péči. U sedacích souprav nám půjde zejména o udržení nového a čistého vzhledu, u matrací zase o zdravý spánek a hygienu.

úklid chodby

Úklid domácnosti jako dárek

Obdarujte své blízké originálním dárkem. Velké oblibě se těší věnování generálního úklidu k narozeninám či Vánocům. Budeme se velmi snažit odvést kvalitní práci k plné spokojenosti obdarované osoby. Platba samozřejmě probíhá diskrétně - převodem na účet. Tato forma dárku určitě potěší starší rodiče, manželky nebo i kamarády. Tato forma dárku určitě potěší starší rodiče, manželky nebo i kamarády. 


Úklidová firma nebo paní na inzerát?

Při rozhodování o tom, že pravidelný úklid Vaší domácnosti nebo kanceláře necháte na někom jiném, budete muset také uvážit, zda využijete služeb úklidové firmy nebo se sami pokusíte nalézt paní na úklid přes inzerát. Tento článek podrobně rozebírá obě dvě varianty a Vy si tak můžete utvořit vlastní objektivní názor, která z uvedených možností je pro Vás lepší. Zmíníme se také o agenturách, které nabízejí možnost zprostředkování hospodyně do Vaší domácnosti. Nahlédneme do zákulisí cen a povíme si co za tyto peníze dostanete. Na závěr se také pokusíme vysvětlit, proč se stejně většina lidí, dříve či později, ve finále obrátí na služby úklidové firmy.

Než budete srovnávat ceny za úklidové služby

Velké množství lidí se stále rozhoduje na základě ceny, což v oblasti služeb (a hlavně řemesel atd.) může být lehce ošemetné. Málokterá firma uvádí ceny konečné, včetně DPH, dopravy, spotřebovaného materiálu, různých dalších poplatků a příplatků. Ceny jsou skládány velmi složitě a velmi často nic nevypovídajícně. Např. co poví lajkovi to, že firma provádí úklid prostor od 1,20 Kč za metr čtvereční, jak spočítám kolik budu platit měsíčně, proč se potom ta reálná cena liší tolik od té orientační? Je to právě proto, že některé lidi uchvátí na oko nízká cena a firmy tohoto faktu zneužívají. Další důležitou otázkou je to, co za vynaložené peníze dostanete.

Tajemství úspěchu naší úklidové firmy

Úspěch a kritéria jeho hodnocení předsatavují pro každého samozřejmě něco jiného ovšem základ je stejný, to že docílíme něčeho, co jsme chtěli a cítíme se spokojení. Naše úklidová firma nikdy neměla a nemá ambice stát se největším poskytovatelem úklidových služeb na trhu. Ani není naším cílem mít desetimilionové obraty. Co ovšem chceme je vybudovat si dobré jméno jako záruku kvalitního a spolehlivého partnera. To se nám na postupně přibývajícím množství klientů prokazatelně daří. Rádi bychom i nadále udrželi zázemí a ducha rodinné úklidové společnosti, kdy majitelům zůstává jejich firma stále pod kontrolou. I když zaměstnáváme několik desítek pracovníků, stále můžete majitele potkávat v terénu - při generálních úklidech, záskocích atd. Na administrativní zajištění chodu firmy máme lidi, pro vedení je důležité být v terénu a zůstat ve styku s klienty a svými zaměstnanci. Pečlivý výběr pracovníků, neuspěchaný rozvoj firmy a celkový přístup ke klietnům - to je tajemsví úspěchu naší úklidové firmy.